Aktualności

30 sierpnia 2018 r.

W miejscu pracy tak jak i w domu muszą panować odpowiednie warunki, które ułatwią codzienne życie. Do takich warunków zalicza się między innymi odpowiednie oświetlenie. Dobre lampy oświetlające stanowisko pracy są nie tylko istotne dla zdrowia pracowników, ale również ich wydajności. Właśnie ze względu na wzrok pracowników i inne czynniki istnieją normy dotyczące oświetlenia biur. Jak one brzmią?

Czytaj dalej →
30 sierpnia 2018 r.

W każdym zakładzie warunki do pracy powinny być nie tylko zgodne z ogólnymi zasadami, ale także dostosowane do konkretnych, wykonywanych przez firmę zadań. Jednym z ważniejszych elementów, które wpływają na warunki pracy jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła. Wybór odpowiedniej lampy ma wpływ na komfort i zdrowie pracowników. Jakie zatem powinny być lampy, aby spełniały swoją rolę jak najlepiej?

Czytaj dalej →
30 sierpnia 2018 r.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie oświetlenie dróg i ulic ma kluczowe znaczenie w codziennym życiu mieszkańców i turystów miast. Ma ono nie tylko wpływ na komfort osób zamieszkujących dany teren, ale również na ich bezpieczeństwo. Ważne jest zatem, aby lampy i innego rodzaju produkty oświetleniowe odznaczały się kilkoma cechami.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Oświetlenie w miejscach poruszania się pojazdów ma przede wszystkim zapewnić wszystkim ich użytkownikom bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o drogi, często dba się o ich należytą widoczność. Z należytą uwagą trzeba jednak traktować także parkingi. Tu również może dochodzić do wypadków, jeśli oświetlenie nie będzie odpowiednie.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

W wielu zakładach pracy można jeszcze zaobserwować stare lampy, które niestety nie zapewniają dostatecznej ilości światła. Na szczęście ogólnie zwiększa się świadomość w zakresie wpływu na jakość pracy takich właśnie czynników jak oświetlenie.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Oświetlenie zewnętrzne LED to nowoczesne rozwiązanie, które stosuje się coraz bardziej powszechnie. Nic dziwnego, bowiem ma ono wiele zalet, których nie posiada oświetlenie starego typu. Przede wszystkim jest ono bardzo ekonomiczne, a przy tym jakość jest naprawdę znakomita. Oczywiście, oświetlenie LED, by rzeczywiście było dobrej jakości musi być kupowane ze sprawdzonego źródła.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

By móc dobrze pracować na hali, trzeba mieć zapewnione odpowiednie warunki pracy. Osoby więc odpowiedzialne za to, jak ukształtowane jest środowisko pracy, powinny przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy i zapewnić zatrudnionym między innymi dostosowane do potrzeb oświetlenie.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Ma ono znaczenie zarówno na terenach zewnętrznych, jak i w pomieszczeniach. Wpływa ono bowiem na funkcjonowanie człowieka. Jeśli jest nieodpowiednie, niestety nie można na przykład w prawidłowy sposób pracować.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Oprawy uliczne LED posiadają wiele zalet. Są one nowoczesnym rozwiązaniem, które pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo oraz nie jest tak szkodliwe dla środowiska jak bardziej tradycyjne oświetlenie. Produktem ubocznym stosowania tego oświetlenia nie jest bowiem odkładanie się rtęci. Oprawy uliczne LED są coraz częściej stosowane, gdyż mają wiele zalet.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Oświetlenie garaży odgrywa bardzo ważną rolę. Są to zwykle pomieszczenia ciemne, których nie ma możliwości oświetlić naturalnym światłem. Zwykle są to niskie budynki albo przestrzenie przynależące do domów mieszkalnych i zlokalizowane na parterze.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Wymogi, jakie musi spełniać oświetlenie dróg oraz obszarów zewnętrznych wyraźnie określone są przez stosowne przepisy. Muszą być one wzięte pod uwagę już w trakcie samego projektowania oświetlenia dla danego odcinka jezdni czy innego obszaru. Od stosowania się do konkretnych warunków zależy bowiem bezpieczeństwo wielu użytkowników drogi.

Czytaj dalej →
18 października 2016 r.

Dobre oświetlenie ulic to podstawa. Zapewnia ono szeroko pojęte bezpieczeństwo. W nocy oraz w czasie innych pór, kiedy ilość docierającego naturalnego światła jest niewystarczająca, musi być zapewniony dopływ odpowiedniej ilości oświetlenia sztucznego.

Czytaj dalej →
17 października 2016 r.

Szczególne warunki wymagają zastosowania szczególnej ochrony. Oświetlenie, które użytkowane jest na przykład w pomieszczeniach przemysłowych czy garażach musi być specjalnie osłaniane. Inaczej bowiem nie będzie dobrze spełniało swoich funkcji.

Czytaj dalej →
25 września 2014 r.

Dnia 24.09.2014r firma AVC Lighting uczestniczyła w kolejnym już Intelektualnym Śniadaniu Biznesowym. Spotkanie prowadził Pan Marek Antczak, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu.

Czytaj dalej →
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).