<< wróć do aktualności

17 października 2016 r.

Jakie funkcje pełni oprawa hermetyczna led?

Szczególne warunki wymagają zastosowania szczególnej ochrony. Oświetlenie, które użytkowane jest na przykład w pomieszczeniach przemysłowych czy garażach musi być specjalnie osłaniane. Inaczej bowiem nie będzie dobrze spełniało swoich funkcji.

Poza tym ważną kwestią jest tutaj również bezpieczeństwo, które także zapewni dobrej jakości oprawa oświetleniowa. Wyposażając pomieszczenie w wysokiej klasy produkty, można mieć pewność co do tego, że będzie ono zarówno wystarczająco jasne, jak i przebywanie w nim pozbawione będzie dodatkowego ryzyka.

Oprawa Hermetyczna Led

Wszystkie rodzaje oświetlenia
znajdziesz na stronie:
http://mgled.pl/produkty/led-panel-light-b1

Sprawdzona oprawa hermetyczna led zapobiegnie sytuacji, w której unoszący się w garażu pył mógłby dostać się w pobliże źródła światła i zapalić się pod wpływem ciepła. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić nawet do wybuchu używanych rozpuszczalników, więc odpowiednia oprawa hermetyczna led ma naprawdę kluczowe znaczenie. Kupując takie oprawy do konkretnego typu pomieszczenia, trzeba zwrócić uwagę na stopień ochrony, jaki one zapewniają. Jest on wyrażony liczbowo za pomocą stopnia IP. Takie oznaczenie posiadają wszystkie sprzęty elektryczne. Stopień ochrony IP, jaki posiada oprawa hermetyczna wyrażony jest za pomocą dwóch cyfr, z których pierwsza oznacza poziom ochrony przed zanieczyszczeniami, ciałami obcymi oraz dostępem człowieka, a druga informuje o stopniu ochrony przed wodą. W pomieszczeniach, w których występują substancje niebezpieczne czy też wilgoć ochrona, jaką będzie zapewniać oprawa hermetyczna led, powinna być szczególnie wysoka. Kiedy pracuje się w lakierni czy też na hali przemysłowej, ważną kwestią jest również okres działania źródła oświetlenia.

Oprawa HermetycznaWiadomo bowiem, że lampy będą w takich miejscach użytkowane niemal stale, więc muszą charakteryzować się znakomitą wytrzymałością. By dobrze było widać to, nad czym się pracuje, światło musi być także dobrej jakości. Warto przy tym zwrócić uwagę na to czy natężenie światła przez cały czas działania będzie równie wysokie. Skuteczna oprawa hermetyczna led to taka, która go nie zaciemnia, nie pogarszając tym samym warunków pracy. Działanie w danej przestrzeni nie jest wówczas utrudnione, jeśli tylko źródła światła znajdują się w odpowiedniej ilości i odległości od siebie. Podsumowując, można stwierdzić, że oprawa hermetyczna led pełni głównie funkcję ochronną.

Zabezpiecza przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, wilgoć czy dostawanie się do źródła światła ciał obcych. By była ona rzeczywistą ochroną musi posiadać odpowiedni stopień IP dostosowany do warunków panujących w pomieszczeniu.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).