<< wróć do aktualności

18 października 2016 r.

Jakie powinno być oświetlenie garaży?

Oświetlenie garaży odgrywa bardzo ważną rolę. Są to zwykle pomieszczenia ciemne, których nie ma możliwości oświetlić naturalnym światłem. Zwykle są to niskie budynki albo przestrzenie przynależące do domów mieszkalnych i zlokalizowane na parterze. Niektóre garaże w ogóle nie posiadają okien, inne je mają, ale i tak ilość docierającego z zewnątrz światła nie jest wystarczająca.

Jak zatem zamontować oświetlenie garaży?

I to zamontować tak, aby można było w nich bez przeszkód pracować? Z pewnością ważne jest, aby zamontować odpowiednią ilość lamp w stosunku do rozmiarów pomieszczenia. Tu potrzeba konkretnego projektu, aby oświetlenie nie było za słabe. Poza ilością lamp ważne jest także ich rozmieszczenie

Oświetlenie garaży

Oświetlenie garaży
kupisz na stronie:
http://mgled.pl/produkty/led-panel-light-b1

Z pewnością ważne jest, aby zamontować odpowiednią ilość lamp w stosunku do rozmiarów pomieszczenia. Tu potrzeba konkretnego projektu, aby oświetlenie nie było za słabe. Poza ilością lamp ważne jest także ich rozmieszczenie. Nie może być bowiem tak, że jedna część przestrzeni będzie jasna, podczas gdy w drugiej będzie można zniszczyć sobie wzrok przez ciągłe go wytężanie z powodu braku dostatecznej ilości światła. Te dwie kwestie są szczególnie ważne, kiedy planuje się rozmieszczenie, w jakim ma być zamontowane oświetlenie garaży. Poza tym jednak trzeba też dobrać odpowiedni produkt. Najlepiej, aby robiła to osoba znająca się na tym temacie. Można też szukać porady u specjalistów, sprzedawców oświetlenia. Lepiej nie kupować lamp samodzielnie, jeśli nie wie się na przykład, jaką muszą posiadać ochronę. W garażach znajduje się duża ilość szkodliwych pyłów i substancji, więc oprawa oświetleniowa musi być naprawdę hermetyczna. Specjalista będzie wiedział i na pewno doradzi, jaki stopień ochrony IP będzie konieczny w pomieszczeniu garażowym. Jest to uzależnione na pewno od miejsca, w którym zlokalizowany jest garaż, a także od tego, jakie czynności się w nim odbywają. Jeżeli na przykład dokonuje się w nim lakierowanie, jest większe prawdopodobieństwo, że coś może się zapalić, jeśli zanieczyszczenia dostaną się w pobliże źródła światła. Dlatego w takim wypadku oprawa powinna dawać większą ochronę przed dostępem zanieczyszczeń do wnętrza lampy. Z kolei w przypadku, w którym garaż znajduje się w dość wilgotnym miejscu zastosowana oprawa musi dostatecznie chronić przed dostępem wody.

Oprawa HermetycznaOświetlenie garaży nie jest więc jedynie kwestią ergonomii, ale też sprawą bezpieczeństwa. Wybierając lampy nie warto zatem oszczędzać. Lepiej skupić się na wysokiej jakości tych produktów, gdyż wtedy będzie się miało pewność, że nie ma dodatkowych zagrożeń w pracy.

Poza tym wysokiej jakości oświetlenie garaży na pewno posłuży przez dłuższy czas i zapewni lepsze warunki. Warto inwestować szczególnie w lampy LED, które można wykorzystywać przez całe lata. Poza tym dają one przez cały okres ich użytkowania tak samo dobre natężenie światła..Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).