<< wróć do aktualności

18 października 2016 r. Jakie zalety ma oświetlenie przemysłowe led

W wielu zakładach pracy można jeszcze zaobserwować stare lampy, które niestety nie zapewniają dostatecznej ilości światła. Na szczęście ogólnie zwiększa się świadomość w zakresie wpływu na jakość pracy takich właśnie czynników jak oświetlenie. Dzięki temu na halach przemysłowych sukcesywnie wymieniane są stosowane lampy, a także poprawia się ich rozmieszczenie.

Niejednokrotnie wpływa to na komfort pracy, a dla przedsiębiorstwa może wiązać się z korzyściami materialnymi. Z jednej strony będzie to spowodowane tym, że oświetlenie przemysłowe LED zużywa mniej energii. Z drugiej zaś przyczyną będzie poprawa jakości pracy, której wykonywanie do tej pory było w jakimś stopniu ograniczone. Jeśli tylko oświetlenie przemysłowe LED będzie dostosowane do wielkości pomieszczeń i zapewni pracownikom odpowiednią ilość światła na pewno będą oni mogli szybciej oraz dokładniej wykonywać obowiązki służbowe. Ważne, aby zwrócić uwagę, że oświetlenie przemysłowe LED musi być mocniej zagęszczone tam, gdzie praca polega na montażu drobnych elementów i innych czynnościach, w których liczy się precyzja. Dzięki lepszemu widzeniu tego, co się robi można lepiej zapobiec powstawaniu błędów produkcyjnych.

Oświetlenie hal

Oświetlenie hal
zamówisz na:
http://mgled.pl/produkty/highbay-1200

Oczywiście, by rzeczywiście zaobserwować wspomniane zmiany należy przygotować rozsądny projekt oświetlenia. Zarówno pracownicy piastujący stanowiska biurowe, jak i ci produkcyjni muszą mieć dostęp do oświetlenia, które będzie odpowiednie w konkretnym otoczeniu oraz ułatwi wykonywanie określonych czynności. Lepiej więc wprowadzać oświetlenie przemysłowe LED sukcesywnie w każdym pomieszczeniu z zachowaniem wszystkich zaleceń bezpieczeństwa i higieny pracy niż zapewniać je wszędzie, ale niewłaściwie rozplanowując.

Oświetlenie halWśród zalet, jakie posiada oświetlenie przemysłowe LED w zakresie poprawy warunków pracy należy też na pewno wymienić zwiększenie bezpieczeństwa. Tego typu lampy posiadają bowiem wysokiej klasy osłony zapobiegające kontaktowi lampy z różnego rodzaju substancjami. Dzięki temu lampy te się nie psują, a także nie są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń. Na pewno znaczący jest także fakt, że oświetlenie przemysłowe LED może być eksploatowane przez wiele godzin bez przerwy i nie doprowadzi to do jego uszkodzenia. Ponieważ w tej branży praca często odbywa się w systemie zmianowym, zakłady pracy pozostają czynne i oświetlone przez długi czas.

Podsumowując, można powiedzieć, że lampy typu LED, które nadają się do użytku przemysłowego, posiadają wiele zalet. Z pewnością są one tym bardziej widoczne, jeśli przedsiębiorstwo do tej pory stosowało przestarzałe lampy. Różnica w jakości oświetlenia w takim wypadku może być ogromna.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).