<< wróć do aktualności

30 sierpnia 2018 Odpowiednie oświetlenie uliczne

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie oświetlenie dróg i ulic ma kluczowe znaczenie w codziennym życiu mieszkańców i turystów miast. Ma ono nie tylko wpływ na komfort osób zamieszkujących dany teren, ale również na ich bezpieczeństwo. Ważne jest zatem, aby lampy i innego rodzaju produkty oświetleniowe odznaczały się kilkoma cechami.

Odpowiednie oświetlenie uliczne musi przede wszystkim charakteryzować się długą żywotnością oraz wysoką jakością oświetlenia. Jak wiadomo, lampy na ulicach muszą mieć dobrą moc, aby oświetlać duże tereny oraz być ustawione w odpowiednich odstępach, żeby dawać przechodzącym komfort widzenia. Oświetlenie uliczne led jest najlepszym rozwiązaniem dla terenów mieszkalnych ze względu na dużą wydajność - światło to wystarcza na wiele miesięcy bez konieczności wymieniania. Dzięki temu dobrze sprawdza się na rzadziej uczęszczanych terenach. Oprawy uliczne led odznaczają się nie tylko doskonałą wydajnością i wysoką jakością światła, ale również ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy wilgoć i duże temperatury. Lampy led sprawdzają się zatem w trudnych warunkach pogodowych, które normalnie mogłyby wpłynąć na stan zwykłego oświetlenia, jednak uliczne latarnie tego typu są przystosowane do różnych sytuacji. Są zatem bardzo trwałe, co jeszcze bardziej wpływa na dobrą widoczność po zmroku, a także w czasie burzy czy mgły. Stanowią element drogi, który zapewnia bezpieczeństwo, poprzez minimalizację wypadków. Ponadto, oprócz ochrony przed możliwymi wypadkami, różnego rodzaju lampy uliczne mają także na celu zwrócenie uwagi na rowerzystów i pieszych. Oprawy uliczne led posiadają nie tylko wszystkie niezbędne cechy, którymi powinno charakteryzować się oświetlenie dróg, ale także odznacza się kilkoma zaletami istotnymi dla otaczającego nas świata. Jest to między innymi dbanie o środowisko, które objawia się brakiem szkodliwej rtęci. Oznacza to zatem, że uliczne lampy led są uznawane za bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku niż zwykłe lampy.

Oczywiście rodzaj oświetlenia może różnić się od danego terenu, na przykład lampy z dużym natężeniem i o najwyższej jakości powinny zostać umieszczone w miejscach bardzo ruchliwych. Z kolei na osiedlach, gdzie mieszka mała liczba osób światło nie musi być tak mocne. Ważne jest jednak, aby było odpowiednio rozmieszczone w regularnych odstępach. Takie światło led pozwoli na komfortowe poruszanie się po zmroku i w trudnych warunkach pogodowych, zapewniając mieszkańcom i przechodniom bezpieczeństwo.


oświetlenie uliczne oświetlenie uliczne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).