<< wróć do aktualności

18 października 2016 r.

Oprawy uliczne LED i ich cechy

Oprawy uliczne LED posiadają wiele zalet. Są one nowoczesnym rozwiązaniem, które pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo oraz nie jest tak szkodliwe dla środowiska jak bardziej tradycyjne oświetlenie. Produktem ubocznym stosowania tego oświetlenia nie jest bowiem odkładanie się rtęci. Oprawy uliczne LED są coraz częściej stosowane, gdyż mają wiele zalet.

Przede wszystkim mogą one służyć przez dłuższy czas. Jest to niewątpliwie duża zaleta, bo takie lampy nie muszą być co chwilę wymieniane. Będą działały nieprzerwanie przez całe lata, dostarczając odpowiedniego natężenia światła. Oprawy uliczne LED są także energooszczędne w porównaniu ze zwykłymi lampami. Jeśli są odpowiednio duże, potrzeba ich mniej do oświetlenia danego terenu. Poza tym tego typu oprawy nie wymagają bieżącej konserwacji. Oprawy uliczne LED są właściwie bezobsługowe. Wiele modeli nie emituje zbędnego światła w niebo, a więc nie przynosi szkody środowisku. Można dzięki temu zachować ciemne niebo, nie wytwarzając niepotrzebnej łuny. By jednak tak było oprawy uliczne LED muszą być odpowiednio rozmieszczone. Poza tym musi być ich odpowiednia ilość. Są konkretne wymogi, jeśli chodzi o oświetlenie różnego rodzaju dróg.

Oprawy uliczne

Oprawy uliczne
kupisz na stronie:
http://mgled.pl/produkty/flood-light-60d-b1

Dają one tyle światła, ile potrzeba. Nie oświetlają niepotrzebnie miejsc, które mogą pozostać zaciemnione. Zaletą, jaką posiadają nowoczesne oprawy uliczne LED jest także to, że często tworzone są one z materiałów odnawialnych. Dzięki temu, kiedy skończy się ich okres przydatności, można je bez problemu przetworzyć, oszczędzając środowisko. Poza tym takie lampy tworzone są z jak najmniejszej ilości komponentów niebezpiecznych, aby zapewnić maksymalną ochronę ekologiczną. Oprawy uliczne LED są też tak produkowane, aby jak największa ilość światła skierowana była w dół, aby wykorzystać je do uczynienia jaśniejszymi jedynie tych miejsc, które tego potrzebują. Wówczas niebo może pozostać ciemne.

Oprawa HermetycznaOprawy uliczne LED produkowane są z zachowaniem coraz wyższych standardów po to, aby przynosiły coraz więcej korzyści miastom i użytkownikom prywatnym. Można za ich pomocą oświetlać place, jak i ulice czy drogi.

Ważne jednak, aby oprawy te były odpowiednio dobrane w odniesieniu do warunków panujących na danej ulicy. Ma znaczenie bowiem nie tylko częstotliwość i charakter odbywającego się na niej ruchu, ale także na przykład warunki klimatyczne.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).