<< wróć do aktualności

18 października 2016 r. Oświetlenie hal i zapewnienie odpowiednich warunków pracy


Wiadomo, że oświetlenie hal jest sprawą, do której trzeba podchodzić indywidualnie w każdej firmie.

Jak już zostało wspomniane, znaczenie ma rozmiar danego pomieszczenia, ale także jego wysokość. W zależności od tego, jakie dana przestrzeń ma parametry, takie powinny być lampy w niej się znajdujące. Należy zapewnić odpowiednią ich ilość, ale także rozmieścić je tak, żeby rzeczywiście nie trzeba było pracować w półmroku. Oświetlenie hal musi znajdować się na odpowiedniej wysokości, aby mogło być maksymalnie wykorzystane. Dzięki temu jednocześnie zapewnione są dobre warunki pracy i oszczędza się energię. Kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest także dobra ochrona.

Oświetlenie hal

Oświetlenie hal
zamówisz na:
http://mgled.pl/produkty/highbay-1200

Przepisy mówią o tym, jaki jej stopień powinny posiadać oprawy oświetleniowe, aby nie przyczyniać się do powstawania dodatkowych zagrożeń, których i tak przecież na halach nie brakuje. Oświetlenie hal zazwyczaj musi być szczególnie osłonięte przed przedostawaniem się do niego zanieczyszczeń, ciał obcych czy wody. Chronione jest ono także przed dostępem człowieka. Dzięki temu eliminuje się maksymalnie niebezpieczeństwa mogące powstać na skutek kontaktu urządzenia elektrycznego, jakim jest lampa z różnymi substancjami.

Oświetlenie hal Dzięki temu można osiągnąć maksymalne bezpieczeństwo przynajmniej właśnie w kontekście oświetlenia. Poza tym warto zwrócić też uwagę na fakt, że oświetlenie hal to nie jedynie wielkie lampy zamontowane pod sufitem. One dostarczają światło do całego pomieszczenia. Ważne jest jednak także, aby pracownicy na swoich stanowiskach także mieli dostatecznie jasno, szczególnie kiedy wykonują jakieś precyzyjne czynności. Oświetlenie hal powinno być bowiem takie, aby nie zwiększało prawdopodobieństwa powstawania problemów zdrowotnych związanych z wykonywaną pracą. Poza tym robotnicy muszą dobrze widzieć, co robią, gdyż inaczej szansa popełnienia błędu się zwiększa.

To zaś może skutkować poważniejszymi uszczerbkami na zdrowiu, a także dodatkowymi kosztami poniesionymi przez przedsiębiorstwo na skutek produkowania większej ilości odpadków. Jak zatem zostało przedstawione, oświetlenie hal jest kwestią, której należy się uwaga. Dzięki temu hala będzie mogła funkcjonować lepiej i wydajniej.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).