<< wróć do aktualności

18 października 2016 r. Oświetlenie uliczne led - możliwości i środowisko

Dobre oświetlenie ulic to podstawa. Zapewnia ono szeroko pojęte bezpieczeństwo. W nocy oraz w czasie innych pór, kiedy ilość docierającego naturalnego światła jest niewystarczająca, musi być zapewniony dopływ odpowiedniej ilości oświetlenia sztucznego. Oczywiście, oświetlenie uliczne jest szczególnie istotne, gdyż po tych obszarach porusza się największa ilość osób i pojazdów.

Dlatego właśnie zamontowane przy ulicy źródło światła powinno być jak najwyższej jakości.

Zapobiegnie to powstawaniu częstych awarii. Specjaliści zapewniają, że oświetlenie uliczne LED będzie mogło posłużyć bez przeszkód przez naprawdę długi czas. Ważnymi kwestiami poruszanymi obecnie w związku ze wzrostem świadomości społecznej, co do zaśmiecania środowiska, są także sprawy związane z zanieczyszczaniem światłem.

Oświetlenie uliczne

Lampy uliczne
zamówisz na stronie:
http://mgled.pl/produkty/flood-light-60d-b1

Warto wspomnieć więc, że oświetlenie uliczne LED jest z natury bardziej ekologiczne, ponieważ nie zawiera szkodliwej rtęci. Nie oznacza to jednak, że montując tego typu lampy, nie trzeba się już o nic martwić. Istotny jest bowiem przykładowo poziom emisji przez oświetlenie uliczne LED światła niebieskiego. Niezależnie także od tego czy stosowane jest oświetlenie uliczne LED czy gazowo-ciśnieniowe znanych jest znacznie więcej czynników, które wpływają na jakość tak zwanego ciemnego nieba. Pokazują one, w jaki sposób zaprojektowane i zamontowane powinno być oświetlenie uliczne, aby rzeczywiście służyło bezpieczeństwu ulicznemu, a nie rozświetlało niepotrzebnie nieba. Oświetlenie uliczne LED na pewno obecnie znacznie lepiej się sprawdza, jednak ciągle trwają nad nim badania, aby rzeczywiście dobrze wykorzystać jego możliwości. By na ulicach panowało bezpieczeństwo, trzeba nie tylko wyposażyć je w dobrej jakości źródła światła. Ważne jest także, aby zadbać o ich odpowiednią ilość i stosowne rozmieszczenie. Tylko dzięki temu uda się jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo kierowców, pieszych i innych użytkowników dróg. Zgodnie z warunkami, jakie musi spełniać oświetlenie uliczne, najbardziej oświetlone powinny być jezdnie.

Oświetlenie uliczne Wiadomo, że tam może się zdarzyć największa ilość wypadków. Chodniki na przykład nie muszą być już aż tak mocno widoczne w ciemności. Oświetlenie uliczne LED, jak pokazują dotychczasowe badania, mogą przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach.

Nadal jednak prowadzi się różne badania nad udoskonalaniem takich lamp, aby mogły świecić przez dłuższy czas i jeszcze lepiej spełniały swoją funkcję. Wciąż pojawiają się nowe modele, które uwzględniają kwestie ekologii i skupienia światła na drogach.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).