<< wróć do aktualności

18 października 2016 r. W jaki sposób zapewnić oświetlenie parkingu?

Oświetlenie w miejscach poruszania się pojazdów ma przede wszystkim zapewnić wszystkim ich użytkownikom bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o drogi, często dba się o ich należytą widoczność. Z należytą uwagą trzeba jednak traktować także parkingi. Tu również może dochodzić do wypadków, jeśli oświetlenie nie będzie odpowiednie.

Obecnie dostępne lampy to nowoczesne produkty, których okres przydatności jest o wiele dłuższy niż dawniej. Cechują się one także tym, że zapewniają światło lepszej jakości, dostosowane do potrzeb danego terenu. Oświetlenie parkingu nie powinno więc być problemem. Na czym przede wszystkim należy się skupić? Istotną kwestią jest na pewno zapewnienie dobrej widoczności wjazdu i wyjazdu. Dzięki temu z dużej odległości będzie można zaobserwować nadjeżdżające pojazdy, a włączanie się do ruchu nie będzie stanowiło problemu. Oczywiście, równie ważną kwestią jest jednak także dobre oświetlenie parkingu w całej rozciągłości placu. Osoba prowadząca pojazd musi widzieć rozmieszczenie miejsc parkingowych oraz musi móc dostrzec te wolne. Są to oczywiście najbardziej podstawowe kwestie. Poza tym oświetlenie parkingu z pewnością będzie nieco odmienne w przypadku gdy znajduje się on na zewnątrz niż wówczas, gdy zlokalizowany jest pod dachem. Obowiązują zresztą pewne warunki, które musi spełniać parking.

Oświetlenie parkingu

Oświetlenie parkingu
zamówisz na:
http://mgled.pl/produkty/urbanlight

Określone są one w przepisach, dzięki czemu wiadomo między innymi jak powinno wyglądać prawidłowe oświetlenie. Jest to sprawa odmienna w zależności od tego, gdzie znajduje się parking, jak duży jest jego obszar i tak dalej. Jeśli parking zlokalizowany jest na zewnątrz, nie bez wpływu na kwestię oświetlenia pozostają czynniki atmosferyczne.

Oświetlenie parkinguJeśli bowiem nastąpi ich pogorszenie, oświetlenie parkingu nadal powinno być wystarczające, aby móc się po nim bez problemu poruszać. Mimo silnych opadów deszczu czy śniegu albo gęstej mgły kierowca powinien móc rozpoznać pojawiające się przed nim przeszkody. Oświetlenie parkingu powinno zatem uwzględniać więc możliwie największą ilość czynników, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo. Należy je przewidzieć już na etapie projektowania systemu oświetlenia.

Ważne jest też, aby oświetlenie parkingu wykonane było z użyciem najlepszej jakości lamp, ponieważ tylko wówczas będzie rzeczywiście spełniało wszystkie swoje funkcje. Lampy stosowane na parkingach powinny mieć długi okres przydatności, a więc dawać duże możliwości eksploatacyjne, a także mieć dużą wytrzymałość. Dzięki temu będzie to inwestycja na całe lata użytkowania.Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności).